meme büyütme göğüs büyütme ankara

Modern meme büyütme uygulamaları, 1963 yılında ABD’de ilk meme protezlerinin kullanılması ile başlamıştır. Bu protezler ilk üretildikleri zamandan beri büyük bir değişim geçirmişlerdir. 1993 yılından beri beşinci jenerasyon protezler kullanılmaktadır. Önceki modellerde sık karşılaşılan jel kaçağı, protezin patlaması, protezlerin deforme olması gibi sorunlara son kuşak olanlarda rastlanmamaktadır. Ankara göğüs büyütme konusunda sorularınızı sormak için Op.Dr.Ömer Ekin ile online chat veya iletişim formundan iletişime geçebilirsiniz.İçindekiler Sık Sorulan Sorular

Ankara Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Protezlerin güvenilirliği konusunda üretici firmalar ömür boyu garanti vermektedirler. Beşinci kuşak protezlerin özellikleri akışkanlığı az bir jel içermeleri, protez yüzeylerinin pürtüklü ve tırtıklı olması, şekillerinin anatomik ya da yuvarlak olması ve vücut içindeyken de şekillerini koruyabilmeleridir. Çözülemeyen bir sorun olan kapsül kontraktürü oranları ise en aza indirilmiş durumdadır. Ankara göğüs büyütme konusunda sorularınızı çekinmeden detaylı şekilde sorabilirsiniz.

Meme büyütme uygulamalarında amaç, memeyi sadece büyütmek değil, aynı zamanda da şekillendirmektir. Konulacak protezin seçiminde hastanın isteklerinin yanı sıra, vücut yapısı, göğüs kafesinin durumu, cilt yapısı gibi faktörler de göz önüne alınır ve ona göre göğüs büyütme uygulaması yapılmaktadır.

Meme büyütme uygulamasına uygun ve ideal olan kişilere; 18 yaşını tamamlamış ancak memeleri küçük veya orta büyüklükte olan genş kızlar, yaptığı doğum sonrası emzirmekten kaynaklı memelerinin içi boşalmış olan anne kadınlar, yaş ilerlemesinden dolayı göğüslerinin içi boşalmış olan hanımefendiler örnek verilebilir.

Meme Protezini yerleştirmek için 4-5 cm’lik bir kesi yapılır. Protezler meme altından, meme başından ya da koltuk altından konulabilir. Son dönemde tüm dünyada en sık meme altı kesileri tercih edilmekte ve en güvenli yaklaşım olarak kabul edilmektedir. Bu iz, tam meme altı kıvrımında kalır. Uzun dönemde tüm izler belirsizleşir ve hastaları rahatsız etmez. Silikonlar zayıf ve cilt altı ince olan hastalarda kas altına yerleştirilmektedir. Protezin üst kısmı kas altında, alt kısmı meme altında kalmaktadır. Modern meme cerrahisinde en çok bu teknik tercih edilmektedir. Cilt altı dokusu yeterince kalın olan hastalarda ise meme dokusunun ya da adale zarının altına protez yerleştirilebilir. Göğüs küçültme linkine tıklayarak göğüs küçültme hakkında da bilgilere erişebilirsiniz.

göğüs estetiği fiyat ankara

Meme Büyütme Nedir? Ankara Göğüs Büyütme Hakkında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara Göğüs büyütme, çeşitli yöntemlerle protez veya yağ enjekte ederek göğüslerini küçük hisseden bayanların memelerini istenilen boyuta getirme işlemidir.

İnsan doğası gereği her bayan kendini kusursuz hissetmek ister. Vücudunda bulunan bütün kusurları gidermek ister. Kusur olarak adlandırdığımız konulardan birisi de memelerinin küçük olması veya şekil bozukluğu olmasıdır. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Doğuştan gelen sebepler, doğum sonrası kilo alıp vermeye bağlı şekil bozuklukları, memelerin sarkması ve emzirme gibi sebeplerden ötürü memeler küçülebilir. Bu sebepler sonrası bayanlarda özgüven kaybı, kendini kötü hissetme gibi psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir. Bütün bunlarla başa çıkmanın yolu daha iri, dolgun, yeteri kadar büyük ve estetik açıdan çok güzel görünümlü memeler için göğüs büyütme uygulaması olmaktan geçer. Ankara göğüs büyütme konusunda merak ettikleriniz için bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Meme büyütme (meme protezi) (göğüs büyütme) ameliyatında planlama nasıl yapılmalıdır?

Meme büyütme ameliyatından önce hasta boyun ve göbek deliği arası görünecek şekilde muayene edilmelidir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Ömer Ekin tarafından göğüs ucu uzunluğu, meme hacmi gibi ameliyat için gerekli olan veriler toplanır. Hastanın hangi ölçülerde meme protezi istediğini belirledikten sonra bu veriler göz önünde bulundurularak hasta ile birlikte protezin büyüklüğü, şekli gibi konularda nihai karar verilir. Bu kararın verilmesi ameliyat için gerekli ve olmazsa olmazlardandır. Çünkü toplanan veriler ve hastanın talebi ameliyatın başarısını doğrudan etkileyen unsurların başında gelir.

Meme Büyütme Ameliyatı öncesi ilaç, sigara vs. kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

Göğüs büyütme ameliyatından önce yapılan muayenede hastanın varsa bir rahatsızlığı ve sürekli kullandığı bir ilacı doktoruna söylemelidir. Meme ameliyatından önce hiçbir ilaç içilemez diye bir kaide yoktur. Bazı ilaçlar anestezi açısından olumsuz sonuçlara yol açabileceğinden dolayı estetik doktorları tarafından kullanılması istenmez. Bazı ilaçların ise özellikle ameliyattan bir gün önce kullanılması tavsiye edilir.

Sigara kullanmanın sağlığa zarar verdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hasta, meme estetiği ameliyatlarından 10-15 gün önce sigara kullanmayı bırakmalıdır. Aynı şekilde göğüs estetiği ameliyatından sonra da iyileşene kadar sigara kullanımına son vermelidir. Sigara kullanımı hem ameliyatı hem de iyileşme sürecini olumsuz anlamda etkilemektedir. Hem sigara hem de ilaç konusunda bu kurallara uyulması meme büyütme ameliyatının başarısını olumlu yönde etkileyecektir.Meme Büyütme Uygulaması Nasıl Yapılır? Ankara Göğüs Büyütme

Göğüs (Meme) Büyütme, teşekküllü bir hastane koşullarında yapılır, 1-2 saat sürer. Operasyon sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı için ağrı kesici tedaviye başlanılır. Protez, göğüs kası arkasına konmuşsa belli bir süre kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Uygulama sonrası memeye özel sütyen uygulanır. Eriyen dikişler kullanılacağı için dikiş alınmasına gerek yoktur. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir.

Ankara Meme büyütme ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

 • Meme büyütme ameliyatı ardından genel anestezinin etkisi geçtikten sonra meme dokusunda ağrılar olabilir. Bu ağrılar sıklıkla size reçete edilen ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Protezin meme kasının altına konumlandırıldığı işlemlerde yaşanan ağrı biraz daha fazladır. Reçete edilen ağrı kesiciler ile hissedilen ağrı azalır. Yine bu işlemin ardında hastaların “Göğsüme biri bastırıyor gibi” diyerek tarif ettikleri bir bası hissi oluşabilir.
 • Göğüs büyütme ameliyatından 4 saat sonra hasta sıvı gıda tüketmeye başlayabilir.
 • Doktorunuz size özel bir uyarıda bulunmadıysa, meme büyütme ameliyatından sonra ılık duş almak için 48 saat geçmesi yeterlidir.
 • Operasyonun ardından ilk günlerde yatağa yatarken ve kalkarken destek almak hasta için yararlıdır.
 • Meme büyütme operasyonu sonrasında nadiren enfeksiyon oluşur. Enfeksiyon belirtileri ise: memede sıcaklık, kızarıklık, ateş, nefes darlığı ve göğüs ağrısı şeklinde sıralanabilir. Bu belirtiler görüldüğünde mutlaka doktor ile iletişime geçilmelidir.
 • Meme büyütme ameliyatı sonrasında 3-4 gün bir takım yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler: memede ödem, gerginlik, meme dokusunda yer yer renk değişikliği, hafif ağrıdır. Operasyonun ilk günlerinden başlamak üzere şikayetler gün gün azalarak devam eder. Operasyon kaynaklı bu etkiler ortalama bir hafta sürer.
 • Ameliyatın ardından ilk günlerde meme dokusunda ve civarında yanma hissi, memelerde hissizlik ya da aşırı hassasiyet oluşabilir.
 • Meme büyütme işleminin ardından, doktorunuz tarafından tavsiye edilen ilaçların bir kısmı oluşabilecek ağrıları dindirmek bir kısmı da iyileşmeyi hızlandırmak için reçete edilir. Reçete edilen tüm ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır.
 • Ameliyatta meme protezinin yerleştirildiği kısma ameliyat sonrası oluşabilecek akıntıları emerek vücut dışına atılmasını sağlayacak dren yerleştirilir. Dren birkaç gün sonra yapılacak kontrol muayenesinde çıkartılır.
 • Ameliyat sonrası pansumanlara ve kontrollere belirtilen günde gidilmelidir.
 • Ameliyatın ardından normal yaşantınıza dönmek için ilk birkaç gün beklemelisiniz. Beden sağlığınınız için ilk birkaç günü istirahat ederek geçirmeniz gerekir. Birkaç günün ardından diğer uyarılara dikkat etmek şartıyla araba kullanabilir, iş hayatına dönebilirsiniz.
 • Operasyonun ardından hasta kollarını yukarı doğru kendini zorlayacak şekilde kaldırmamalı ve herhangi bir konumdayken kollarını hareketsiz şekilde uzun süre tutmamalıdır.
 • Ameliyatın ardından ilk hafta hareketlere dikkat edilmeli. Özellikle ilk hafta mümkün olduğunca sırt üstü yatılmalı, sağa sola dönüşler azaltılmalı ve dönüş hareketleri vücudu sarsmayacak şekilde ağır ağır olmalıdır.
 • Yara dokusu tamamen iyileşene kadar ağır eşyalar kaldırılmamalı ve kucağa memelere baskı yapacak bir şey alınmamalıdır.

Göğüs Büyütme Uygulamasını Hangi Durumlarda Tercih Etmelisiniz? Ankara'da Göğüs Büyütme Tercihleri

 • Öncelikle meme büyütme operasyonu kişinin kendi isteği ile olmalıdır. Bunun için uygulamayı olacak kişinin kendisinin buna karar vermesi ve istekli olması gerekmektedir.
 • Memelerinin küçük olduğunu düşünen bayanların doktor ile yapacağı kontrolde de doktorun buna onay vermesi gerekmektedir. Birlikte yapılan görüşmede meme orantısızlığı, meme-kalça orantısızlığını gidermek için meme büyütme uygulamasına karar verilebilir.
 • Hamilelik sonrası göğüs boyutundaki küçülmeler veya memede oluşan sarkıklıkları gidermek için hem meme büyütme hem de meme dikleştirme birlikte yapılabilir. Veya göğüs toparlama uygulamaları da bu soruna çözüm olabilir.
 • Göğüslerde olan simetri problemi olan kişiler meme büyütme uygulamasına karar verebilir.
 • Doğuştan memeleri küçük olan, herhangi bir kaza sonrası meme hacmini kaybeden kişilerde bu uygulamayı olmak isteyebilirler.
 • Ayrıca daha önce göğüs büyütme uygulaması geçirmiş olan fakat zamanla implantların eskimesi, özelliğini kaybetmesi veya oluşan problemler nedeniyle sıkıntı yaşayan kişilerde tekrar bu operasyonu olabilirler. Ankara göğüs büyütme hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilirsiniz.
Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Kimler Meme Büyütme Yapamaz?

 • Gebelik süreci devam eden veya emzirme sürecinde olan bayanlar meme büyütme için uygun değildir. Ancak emzirme süreci bittikten 6-7 ay sonra göğüs büyütme uygulaması yapılabilir.
 • Göğüs dokusu gelişimini 18 yaşına kadar sürdürdüğünden bu yaş öncesinde bu operasyon tercih edilmemekle birlikte doktor ile birlikte yapılan kontrollerde buna karar verilebilir.
 • Şeker, tansiyon gibi kalıcı hastalığı olanlar ile bazı maddelere alerjisi olan kişiler doktor ile yapılacak görüşme sonrasında meme büyütme operasyonuna karar verilebilir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir? Ankara Göğüs Büyütme Yöntemleri

Meme büyütme yöntemlerinin başında gelen ve en yaygın olarak kullanılan yöntem silikon olarak adlandırılan protez takılması işlemidir.

Silikon taktırmak dışında kullanılan diğer yöntem ise; Yağ dolgusu ile Göğüs Büyütmedir. Ankara'da Göğüs büyütme yöntemleri arasında sık kullanılan bir metottur.

Yağ dolgusu ile Göğüs Büyütme, bir çok plastik cerrah tarafından kullanılan tekniklerden birisidir. Sadece göğüs büyütme için değil diğer estetik uygulamalar için de kullanılmaktadır. Bu yöntemde vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ dokusu göğüs bölgesine enjekte edilerek yapılır. Olumlu yanları diğer yönteme göre fazla olmamakla birlikte sadece memeleri arasında aşırı fark bulunmayan hastalara uygulandığından, silikona göre aradaki fark daha kolay kapatılabilir. Birde geçici bir yöntem olduğundan beğenmediğiniz takdirde 1-2 yıl içinde eriyip eski haline dönecektir. Eksileri yani olumsuz tarafı ise geçici bir yöntem olması başta gelir. 1-2 senede bir tekrarlanmalıdır. Zaman içinde eriyen yağ dokusu memede şekil bozukluğu yapabilir. Büyük meme isteyen kişilerin bu isteklerine zamanla cevap vermemeye başlar.

Bunların dışında ayrıca değişik dolgu maddeleri kullanarak meme büyütme yöntemi kullanan cerrahlar bulunmaktadır. Ankara göğüs büyütme konusunda bize danışıp, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Memeye Yerleştirilen Silikon Çeşitleri Nelerdir? Ankara göğüs Büyütme Konusunda Merak Edilenler

Meme Büyütmede kullanılan silikon çeşitleri şekil yönünden, içerdiği materyal yönünden ve üst yüzeyi yapısından ayrılabilir. Şekil yönünden damla silikon veya yuvarlak silikon kullanılabilir. Yuvarlak silikonlar yatay ve dikey çapları eşit olan protezlerdir. Anatomik olan ise dikey çapı yatay çapından biraz daha büyük olan protezlerdir. Meme şekline benzediğinden dolayı anatomik olarak adlandırılır.

İçerdiği materyal yönünden silikon içerikli veya serum fizyolojik içerikli olanlar bulunur. Diğer bir deyişle içerisinde silikon jel veya serum fizyolojik su ile dolu olabilirler. Yüzey yapısı açısından ise yüzeyi pütürlü veya düz olabilir.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Meme Büyütmede Kullanılan Silikonlar Güvenli Midir? Ankara göğüs Büyütme Hakkında Merak Edilenler

Yurt dışı veya şehir dışı hastalarımız için meme büyütme ameliyatı süreci nasıl olmaktadır?

Meme estetiği alanında en iyi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar arasında yer alan Ömer Ekin’in hem yurtdışından hem de şehir dışından pek çok hastası vardır. Hastanın Ankara’da bulunan estetik kliniğimize gelmesi hastamıza maddi ve manevi olarak fazladan yük anlamına geldiğinden dolayı muayene, görüntülü konuşma ve fotoğraflar vasıtasıyla yapılacaktır. Detaylar belirlenip estetik ameliyatı hakkında karar verildiğinde, meme büyütme ameliyatı öncesi muayene, test ve işlemlerin yapılması için bir gün önceden kliniğimize gelinmesi gerekir. Talep edilmesi durumunda hastalarımız için havaalanı işlemleri ve konaklayacak yerleri yoksa anlaşmalı olduğumuz otellerde konaklama işlemleri kliniğimiz tarafından yapılacaktır.

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi ve sonrasında aklınıza takılan herhangi bir soru için lütfen bizimle iletişime geçin. Ayrıca meme büyütme ameliyatı çok hassas bir ameliyat olduğundan dolayı çok iyi bir şekilde araştırılmalı özellikle ameliyatı icra edecek plastik cerrahın uzmanlığı, yetkinliği ve yaptığı ameliyat sayısı araştırılmadan harekete geçilmemelidir.

Estetik Cerrah Ömer Ekin, Ankara’da bulunan kliniğinde Ankara Meme Büyütme Estetiği ile ilgili hizmet veren en iyi plastik cerrahlardan birisidir. Sağlığınıza en az sizin kadar değer veriyoruz. Hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme büyütme operasyonunda kullanılan protezler çok çeşitli materyalllerden yapılmaktadır. Göğüs içine yerleştirilen silikonun insan sağlığına kötü etkisi olduğu ile ilgili herhangi bir tespit yapılmamıştır. Sadece kalitesiz silikon kullanan doktorların yaptığı operasyon sonrasında bazı olumsuz durumlar oluşabilir veya silikonlarda halk tabiri ile silikon patlaması denilen deformeler meydana gelmektedir. Bu durum son zamanlarda pek rastlanılmamakla birlikte olası bir durumdur. Ankara'da göğüs büyütme ile ilgili bir planınız var ise, ücretsiz muayenemizden faydalanabilir, meme büyütme ile ilgili sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Meme Büyütme Operasyonu ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular. Ankara Göğüs Büyütme Konusunda Merak Ettikleriniz

Göğüs Büyütmek İçin Kullanılan Silikonların Ömrü Ne Kadardır?

Göğüs büyütmede kullanılan silikonların ömrü kullanılan maddeye göre değişmekle birlikte üretici firmaların ifadesi ile ömürlüktür. Ancak bazı durumlarda silikonların değişmesi gerekebilir. Eğer meme de şekil bozukluğu olduysa veya herhangi bir ağrı sızı veya komplikasyon oluştuysa doktora başvurarak silikonların kontrol edilmesi sağlanmalıdır.

Göğüslerin Silikon Olduğu Anlaşılabilir mi? Ankara Göğüs Büyütme Yöntemleri

Gelişen teknoloji ile göğüslerin silikon olup olmadığının anlaşılması oldukça zorlaşmıştır. Son dönemde kullanılan silikonlar meme dokusuna oldukça benzediğinden anlaşılması zordur. Doğal boyutlarda vücut tipine uygun yapılan silikonların dokunarak bile anlaşılması oldukça zordur. Farklı bilgiler için linke tıklayabilirsiniz.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Meme Büyütme Uygulamasında Kullanılan Silikona Karşı Alerji Oluşabilir mi?

Göğüs büyütme uygulamasında kullanılan silikonlar zaten insanlar tarafından kullanılan birçok maddenin içerisinde yer almaktadır. Kozmetikte ve sakız gibi gıda maddelerinde bile silikonlar kullanılmaktadır. Bu sebeple alerji yapma olasılığı çok nadir olmakla birlikte görülebilecek bir problemdir. Uygulama öncesinde yapılan kontrollerde doktor tarafından alerji yapıp yapmayacağına bakılmaktadır.

Meme Büyütme Uygulamasında Meme Büyüklüğüne Nasıl Karar Verilir? Ankara Göğüs Büyütme Konusunda Merak Edilenler

Bayanların genel kabul edilen ölçülerine göre göğüs boyutları 90 bedendir. 90-60-90 dediğimiz vücut ölçüleri meme ölçüsünü 90 beden olarak belirlemiştir. Tabi bu oranın kişinin omuz genişliği kalça oranı ve vücut tipine göre değişebilmektedir. En doğru ölçüye doktor ile yapılan ön görüşmede birlikte karar verilmektedir.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Göğüsünde Silikon Takılı Birisi Emzirebilir mi?

Meme büyütme uygulamasında kullanılan silikon maddeler meme dokusunun altına yerleştirildiğinden süt kanallarına bir zararı olmamaktadır. Bu sebeple göğüs uygulamasında kullanılan silikonları gönül rahatlığı ile kullanabilir, silikon takılmış meme ile bebeğinizi emzirebilirsiniz. Ankara göğüs büyütme konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Göğüse Yerleştirilen Silikon Elle Hissedilebilir mi?

Gelişen teknoloji ile yerleştirilen silikonlarda gelişmeler yaşanmıştır. Uygun boyutta kaliteli malzeme kullanarak yerleştirilen silikonların elle hissedilme olanağı çok düşüktür.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Silikonlar Patlar mı?

Dışardan bir darbe almadığı müddetçe silikonların patlaması pek mümkün değildir. Dışardan alınacak darbelerde ise bıçak gibi sivri bir malzeme ile doğrudan yapılması gerekmektedir. Silikonların patlamasında en önemli sebep ise kullanılan kalitesiz protezler gelmektedir.

Silikon Tek Memeye Takılabilir mi?

Göğüs büyütme uygulamasının sebeplerinden birisi de memelerin eşit büyüklükte olmamasıdır. Meme büyütme uygulaması öncesi doktorun yapacağı kontrollerde hangi memeye hangi büyüklükte silikon takılacağı veya tek memeye takılıp takılmayacağına karar verilir. Tecrübe olarak konuşmak gerekirse tek memeye takılan silikondan ziyade iki memeye farklı boyutlarda takılan silikonlar göğüs estetiği açısından daha hoş durmaktadır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Silikon İle Meme Büyütme?

Meme büyütme ameliyatları, meme dokusunu artırmak ve/veya meme şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Bu ameliyatlar, genellikle meme dokusunun az olması, yumuşak veya sarkık olması gibi nedenlerle yapılır. Meme büyütme ameliyatları, implantlar aracılığıyla yapılabilir. Implantlar, genellikle silikon veya saline (tuzlu su) içeren küçük sıvı dolu kapsüllerdir. Bu implantlar, meme dokusu altına yerleştirilerek, meme şeklini ve büyüklüğünü değiştirir.

Meme büyütme ameliyatları, bir cerrahi işlem olduğundan, her cerrahi işlemin olduğu gibi bazı riskleri de bulunur. Bu riskler arasında, enfeksiyon, kanama, kızarıklık ve şişlik gibi cilt reaksiyonları, implantın yerinden çıkması veya deforme olması gibi problemler sayılabilir. Bu nedenle, meme büyütme ameliyatı düşünüyorsanız, mutlaka bir plastik cerrah veya estetik cerrah ile görüşmeli ve tüm riskleri ve ameliyatın nasıl yapılacağını anlamalısınız. Ayrıca, ameliyat öncesi ve sonrası dönemde doktorunuzun verdiği talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz de önemlidir.

Sonuç olarak, meme büyütme ameliyatı, meme dokusunu artırmak ve/veya şeklini değiştirmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu ameliyat, implantlar aracılığıyla yapılabilir ve silikon implantlar da bu ameliyatlar için kullanılabilir. Ancak, bu ameliyatın da birçok riski bulunur ve bu nedenle, ameliyatı düşünenler mutlaka bir plastik cerrah veya estetik cerrah ile görüşmeli ve tüm riskleri ve ameliyatın nasıl yapılacağını anlamalı

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Yağ Dokusu İle Meme Büyütme?

Yağ dolgusu, vücutta bulunan yağ dokularının, diğer vücut bölgelerinden alınıp, meme dokusuna enjekte edilerek yapılır. Bu yöntem, implant kullanımına göre daha az invazif (derinleşen) ve daha az riskli sayılır. Ancak, bu yöntemde de bazı riskler bulunur ve ameliyat öncesi ve sonrası dönemde doktorunuzun verdiği talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekir.

Yağ dolgusu ile meme büyütme ameliyatının birçok avantajı bulunmaktadır. Örneğin, bu yöntemde implantlar kullanılmadığından, implantın yerinden çıkma veya deforme olma gibi problemler olmaz. Ayrıca, yağ dolgusu ile yapılan ameliyatların daha doğal bir görünüm sağladığı söylenir ve bu yöntem, daha az invazif olduğundan, daha az ağrılıdır ve iyileşme süreci de daha kısadır

Sonuç olarak, yağ dolgusu ile meme büyütme ameliyatı, implantlar dışında bir seçenek olarak düşünülebilir. Bu yöntem, daha doğal bir görünüm sağlar ve daha az invazif ve riskli olabilir. Ancak, bu yöntem de bazı riskleri bulunur ve ameliyat öncesi ve sonrası dönemde doktorunuzun verdiği talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekir.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Hazır Dokular İle Meme Büyütme?

Hazır dolgular, yağ dolgusu ile yapılan ameliyatlarda kullanılabilecek, önceden hazırlanmış, kalıcı bir doku dolgusu olarak tanımlanabilir. Bu dolgular, çeşitli doku yapılarına göre üretilebilir ve doku dolgusu olarak kullanılabilir. Hazır dolgular ile yapılan ameliyatlar, yağ dolgusu ile yapılan ameliyatlara benzer şekilde, implant kullanımına göre daha az invazif (derinleşen) ve daha az riskli sayılır. Ancak, bu yöntemde de bazı riskler bulunur ve ameliyat öncesi ve sonrası dönemde doktorunuzun verdiği talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekir..

Hazır dolgular ile yapılan ameliyatların birçok avantajı bulunmaktadır. Örneğin, bu yöntemde implantlar kullanılmadığından, implantın yerinden çıkma veya deforme olma gibi problemler olmaz. Ayrıca, hazır dolgular ile yapılan ameliyatların daha doğal bir görünüm sağladığı söylenir ve bu yöntem, daha az invazif olduğundan, daha az ağrılıdır ve iyileşme süreci de daha kısadır.

Sonuç olarak, hazır dolgular ile yapılan meme büyütme ameliyatları, implantlar dışında bir seçenek olarak düşünülebilir. Bu yöntem, daha doğal bir görünüm sağlar ve daha az invazif ve riskli olabilir.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Meme Büyütme Uygulamasından Sonra İz Kalır mı?

Göğüs büyütme uygulaması adından da belli olacağı gibi cerrahi bir operasyondur ve hiçbir cerrahi operasyon sonrası hiç iz kalmaması mümkün değildir. Fakat bu izi mümkün olduğunca gizlemek ve belli olmamasını sağlamak bizim görevlerimizden birisidir. Bu nedenle de mümkün olduğunca vücut kıvrımları ile doğal vücut çizgilerine altında saklamak en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Böylelikle dışardan bakan gözün bu izi görmesi zorlaşmaktadır. Anlaşılması için özellikle operasyon izi araması gerekmektedir. Zaten izler meme altı bölgesinde kaldığı için doğal duruş açısından bir iz kendini belli etmemektedir. Eriyen dikiş kullanıldığından zamanla bu bölgedeki izler vücudun doğal rengini aldığından izlerin gözükmesi neredeyse mümkün değildir. Ankara meme büyütme konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Meme Büyütme Fiyatları Pahalı mıdır?

Estetik uygulamalar denilince herkesin aklına önce fiyatları gelir. Meme büyütme fiyatları ne kadardır? Göğüs büyütme pahalı mı? Ankara'da Göğüs büyütme fiyatı pahalı mı? gibi sorular en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Eskiden yapılan uygulamalar pahalı idi. Fakat günümüzde gelişen teknoloji ile üretilen malzemelerin fiyatlarının ucuzlaması artık göğüs büyütmek isteyen kişilerin yüzünü güldürür bir hal aldı. Artan rekabet fiyatların ucuzlamasına ve alt gelir grubunda bulunan kişilerin bile estetik yaptırabilmesine olanak sağladı. Meme büyütme uygulamasının tek bir fiyatı bulunmamaktadır. Operasyon öncesi doktor ile yapılan kontroller sonrasında yapılacak işlemlere göre bir fiyat çıkarılmaktadır. Bu nedenle Ankara göğüs büyütme fiyatları hakkında yüz yüze görüşerek daha net ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Nasıl Olur?

Ameliyatsız meme büyütme yöntemi; memeye uygulanan Aquafilling yağ enjeksiyonudur. Bu yöntem kliniklerde uygulanması gereken lokal anestezi altında yaklaşık 1 saat süren, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir yöntemdir. Aquafilling su bazlı hidrolik vücut ile uyumlu bir çeşit jeldir. Aquafilling uygulaması ile de meme dokusu büyütülebilir. Fakat bu uygulama doğru eller tarafından yapılmadığında meme protezi kadar kalıcı ve düzgün sonuçlar alınamama ihtimali de vardır. Bu konudaki sorularınız için kliniğimize ve doktorumuza güvenle danışabilirsiniz.

 

Göğüs Büyütmek İçin Ne Yapabilirim? Göğüs Büyütmek İçin Evde Ne Yapılır?

“Meme doğal yolla nasıl büyütülür?, Memeyi ne büyütür?, Memeyi büyüten hormon nedir?...” şeklinde arama motorlarına soru yazan pek çok kadın vardır. Evde meme büyütmek için çeşitli gıdalar tüketen ve spor yapan kadınlar bir süre sonra istedikleri sonuca ulaşamamanın hayal kırıklığını yaşamaktadır. Evde spor yaparak meme büyütmek maalesef mümkün değildir. Spor bireyin kaslarını güçlendiren bir aktivitedir. Meme dokusunun altında kas bulunur fakat meme dokusu tamamen kastan oluşmadığı için spor ile istenilen şekilde meme büyütmek mümkün değildir.İstenilen şekilde bir meme büyüklüğüne ulaşmak için en doğru tercih doktorumuzun önereceği işlemleri yaptırmak olacaktır.

Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

Meme Dikleştirme ile Meme küçültme makalelerimizi de mutlaka okumalısınız.