Göğüs Küçültme - Meme Küçültme Uygulaması

Meme küçültme uygulaması, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik operasyonlardan biri olmakla beraber aslında estetik değil onarım uygulamasıdır. Memeler değişik nedenlerle büyük olabilir; kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile mevcut sorun daha da artabilir. Göğüs küçültme uygulaması ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

meme dikleştirme  göğüs dikleştirme ankara

Büyüklüğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir, sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir. Deri sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Günlük fiziksel aktivite sınırlanabilir. Ayrıca iri meme giysi seçimi konusunda zorluklar yaratırken, kadının kendini beğenmemesi de sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olur.

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme, büyük göğüslü bayanların göğüslerini çeşitli methodlar kullanarak istenilen büyüklüğe getirme işlemidir. Gerek doğuştan gelen sebepler gerekse hamilelik gibi sonradan meydana gelen sebeplerden ötürü vücut orantısını bozan meme görüntüsü olabilir. Meme küçültme uygulamasında amaç simetrinin sağlanabilmesi ve ideal büyüklükte göğüslere sahip olabilmektir. Ayrıca sağlık yönünden kişiyi rahatsız eden problemlerinde giderilmesi diğer bir amacıdır. Ankara meme küçültme ile sorularınız için doktorumuzla görüşme yapabilirsiniz.

Meme Küçültme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Meme küçültme amacıyla uygulanacak bir operasyon, memelere doğal bir görünüm kazandırır, yukarıda sıralanan sorunlar ortadan kaldırılmış olur, kişinin yaşamı kolaylaşır. Estetik meme küçültme uygulamasında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Meme başı olması gereken yere taşınır.

meme dikleştirme  göğüs dikleştirme ankara

Meme küçültme operasyonları her zaman izli operasyonlardır; memenin büyüklük ve sarkıklığına bağlı olarak meme başı etrafında bir iz, bunun altında dikey bir iz ve meme altında yatay bir iz olmaktadır. Meme küçültme operasyonlarında 3 temel işlem yapılır: Meme başı yukarı taşınır, fazla meme dokusu çıkartılıp şekil verilir ve son olarak fazla deri dokusu çıkartılıp atılır. Kalacak olan izin uzunluğu memenin büyüklüğüne, sarkıklığına ve hastanın cildinin elastikiyetine bağlı olarak değişir. İzlerin tümü zaman içerisinde silikleşir ve zor fark edilir hale gelir. Klasik meme küçültmelerin tümü “ters T” izi ile sonlanır. Bu yöntem hala dünyada en sık kullanılan tekniktir. Aşırı büyük ve sarkık memesi olanlarda, çok kilo verme nedeni ile derinin elastikiyetini kaybettiği hastalarda, ileri yaştaki kişilerde ve aşırı asimetrisi olanlarda bu yöntem uygulanabilir. Ancak izlerin uzunluğu ve belirginliği nedeni ile özellikle genç hastalarda uygun bir teknik değildir.

Vertikal mamoplasti şu anda en güncel meme küçültme ve dikleştirme tekniğidir. Bu yöntemde kalan iz, meme başı çevresinde ve buradan aşağıya inen dikey bir iz şeklindedir. Bu teknikte hem iz kısadır, hem de estetik sonuçlar iyidir. Meme tabanı daha iyi daraltılır, memeler daha dik durur. Ayrıca sonuçların kalıcılığı açısından da diğer yöntemlerden üstündür.

Göğüs Küçültme Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme Küçültme Uygulaması, genel anestezi ile hastane koşullarında operasyonhanede yapılır. Operasyon 2,5 - 5 saat sürer. Operasyon sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Göğüs Küçültme Uygulaması sonrası medikal sütyen kullanılır. Meme Küçültme uygulamasından sonra 2-3 gün hastanın istirahati uygundur. Doktorun verdiği ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. Meme küçültme uygulaması sonrası ağrı olması olağandır fakat bu ağrı aşırı değildir. Göğüs küçültme uygulaması sonrası 1 ay kadar süreyle aşırı ağırlık taşınmamalı kollar fazla zorlanmamalıdır. Operasyon sonrası ödem ve şişlikler olabilir. Bu şişlik ve ödemler 25-30 gün içerisinde azalacaktır. Göğüs şeklinin son halini alması 6-12 ay sürebilir. Göğüs küçültme uygulaması sonrası en az 2 ay ağır spor yapılmamalıdır. Hafif yürüyüşler yapmakta sakınca yoktur.

Meme uygulaması sonrasında 1 ay süreyle sigara içmemek gerekmektedir. Sigara yaraların iyileşmesini geciktirir. Ayrıca damarlarda daraltma yaparak dokuların beslenmesine veya o bölgenin iltihaplanmasına sebep olabilir.

Meme Küçültme Uygulamasını Hangi Durumlara Tercih Etmeliyiz?

  • Memelerinin büyüklüğü nedeniyle boyun bölgesinde veya sırt ve omuz bölgesinde ağrıları olan kişiler,
  • Memelerinin büyüklüğü nedeniyle meme altında terleme olan, pişik olan ve kötü koku olmasından dolayı rahatsızlık hisseden kişiler,
  • Spor yapmakta zorlanan ve göğüslerinin büyüklüğü nedeniyle fiziksel aktivitesi kısıtlanan kişiler
  • İstediği kıyafetleri giyemeyen ve fiziksel görüntüsünden rahatsız olan kişiler,

Meme Küçültme Uygulaması İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular?

Meme Küçültme Uygulamasından Sonra Emzirmekte Sıkıntı olur mu?

Göğüs Küçültme uygulamasından sonra emzirebilir miyim? sorusu en çok karşılaşılan sorulardan birisidir. Bu sorunun kesin bir cevabı bulunmamaktadır. Operasyon esnasında süt kanallarının ve süt bezlerinin ellenmediği durumlarda ayrıca meme ucunun bozulmadığı durumlarda emzirme yapılabilir. Genellikle operasyon olan kişilerin çoğu emzirmekte sıkıntı yaşamamaktadır. Fakat aşırı büyük göğüsleri küçültürken oluşan deformasyon nedeniyle emzirmede sıkıntı yaşayan hastalar bulunmakla birlikte bu durum nadirdir. Bu konuda doktorumuza detaylı sorularınızı sorabilirsiniz.

Göğüs Küçültme Uygulamasından Sonra İz Kalır mı?

Uygulanacak yöntem ve olası kalacak iz konusunda hastaya ayrıntılı bilgi verilir. Meme Küçültme uygulaması cerrahi bir operasyon olduğundan dolayı memede bir iz mutlaka olacaktır. İzlerin büyüklüğü şekli göğüs küçültme uygulamasında kullanılan tekniklere göre değişmektedir. Operasyon sonrası ters T, L veya düz bir çizgi şeklinde iz kalabilir.

Meme Küçültme Uygulamasından Sonra Göğüslerde Ne Kadar Küçülme Olur?

Meme küçültmede amaç hastanın sağlık sorunlarının giderilmesi ve ideal vücut ölçülerine sahip olmasıdır. Göğüs küçültme uygulaması öncesi doktorunuzla yapacağınız görüşmede memelerin ne kadar küçülmesi gerektiği, şeklinin nasıl olacağı ve nasıl bir iz kalacağı konusunda doktorunuz size gerekli bilgileri verecektir.

Meme Küçültme Uygulamasının Riskleri Var Mıdır?

Meme küçültme uygulamasının diğer cerrahi operasyonlardan daha fazla bir riski bulunmamaktadır. Operasyon öncesi yapılan kontrollerde kişinin değerlerinin normal çıkması önemlidir. Operasyon sonrasında kişinin operasyon bölgesini iyi koruması, hijyenine önem göstermesi ve verilen ilaçları düzenli alması gerekmektedir. Kafanıza takılan diğer riskler için göğüs küçültme uygulaması öncesi doktorunuzla yapacağınız görüşmede sorularınızı sorabilirsiniz.

Göğüs Küçültmek için Operasyon Dışında Seçenek var mı?

Çok nadir durumlarda liposuction ile göğüslerde bir miktar küçülme sağlanabilir, fakat bu yöntemle yapılan sonuçlar kalıcı olmamaktadır. Ayrıca göğüslerde istenilen seviyede küçültme meydana getirmemektedir. Bu sebeple meme küçültmek için en etkili yöntem göğüs küçültme uygulaması olmaktır.

Operasyon Sonrası Ne Kadar Sürede İyileşirim?

Göğüs küçültme uygulamasından sonra genelde hastalar 1 gün içinde (aynı günün akşamı dahil) taburcu edilmektedir. Kişinin 2-3 gün istirahati sonrası ağrıları azalmakta ve 4 günden sonra normal hayatına dönebilmektedir. Göğüslerin tam şeklini alması 6-12 ayı bulabilmektedir.

Meme Küçültme Uygulaması Fiyatları Pahalı mıdır?

Estetik operasyon denilince herkesin aklına önce fiyatları gelir. Meme küçültme uygulaması fiyatları ne kadardır? Göğüs küçültme pahalı mı? gibi sorular en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Eskiden yapılan operasyonlar pahalı idi. Fakat günümüzde gelişen teknoloji ile üretilen malzemelerin fiyatlarının ucuzlaması artık göğüs küçültmek isteyen kişilerin yüzünü güldürür bir hal aldı. Artan rekabet fiyatların ucuzlamasına ve alt gelir grubunda bulunan kişilerin bile estetik yaptırabilmesine olanak sağladı. Meme küçültme uygulamasının tek bir fiyatı bulunmamakta. Operasyon öncesi doktor ile yapılan kontroller sonrasında yapılacak işlemlere göre bir fiyat çıkarılmaktadır.

Ankara göğüs küçültme, meme küçültme konularında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Ankara meme küçültme uygulaması olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.