Ankara Uyluk Germe (Thigh Lift)

Uyluk iç tarafındaki gevşeme, sarkma, dalgalanmalar ve düzensizlikler kadınları en çok rahatsız eden sorunlardandır. Kilo alıp verme, egzersiz yapmama ve yaşlanma ile uyluk iç kısımlarda oluşan gevşeme hızlanır. İnce cilt yapısı nedeni ile düzeltilmesi zor bir bölge olan uyluk iç kısmına yönelik çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

ankara uyluk germe ameliyatı fiyatı

Uyluk germe, uylukların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanmanın giderilmesidir. Uyluk germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlara yapılır. Özellikle kilo alıp verme sonrasında uylukların iç ve üst taraflarında oluşan gevşeme artar. Bazı cilt tipleri gevşemeye eğilimli olduğundan bu tip hastalarda sorun daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir.

Bazı hastalarda problem sadece ciltteki gevşeme iken, bazılarında yağ fazlası da vardır. Cilt bolluğu az olan zayıf hastalarda, kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlası çıkartılır ve gerilerek dikilir. Deri bolluğu fazla olan ve yağlanması olan hastalarda deri fazlası dikey bir iz bırakacak şekilde çıkarılır. Öncesinde uylukların iç kısmına liposuction yapılır. Dikey kesi, bacağın iç tarafında kalacak şekilde, kasıkların iç tarafından dize doğru inecek şekilde yerleştirilir. İz, hasta ayakta durduğunda karşıdan gözükmez şekilde olur. Uyluk germe ameliyatları, ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uyluk germe işlemi yaklaşık 2-3 saat kadar sürmektedir ve sonrası ağrılı değildir.

ankara uyluk tam germe

Yara sorunu yaşamamak için hastaların ameliyat sonrası bir süre hareketlerini kısıtlamaları gerekmektedir. Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilir. İlk 2 gün dikişlerin üzerinde bandaj olur. İki gün sonra hastalar banyo yapabilir. Dikişlerin tümü cilt altında olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur. İlk 3 hafta hastaların fazla ayakta kalmaması ve yürümemesi gerekir. Üçüncü haftadan sonra koşma dışında spora izin verilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.