Ankara Somon DNA - Gençlik Açısı nedir?

Somon DNA - Gençlik Aşısı, ciltte hücre yapımına yardım eden maddedir. Cildiniz üzerindeki ölü hücreleri canlandırmak ve cildi daha da gençleştirmek için kullanılır. Çevresel faktörlerin etkisiyle zaman içinde cilt kalitesinin bozulduğu ve cilt derilerinin öldüğü görülmektedir ve işte tam da bu durumda Somon DNA devreye girmektedir. 
Ciltteki elastin ve kollajen liflerinin parçalanarak vücuttaki hyaluronik asit miktarının görevini tam yerine getirememesi sonucu cilt daha mat ve daha kuru olarak elastikiyeti azalır. Bu durumlarda Somon DNA gençlik aşısını Dr. Tekin Yıldırım tavsiye ediyor.

somon dna

Somon Dna uygulaması nedir?

Gençlik aşısı olarak da bilinen Somon DNA aşısı, hyaluronik asit ve Somon DNA‘dan oluşan bir aşı uygulamasıdır. Bu aşı cildin hızla nemini ve elastikiyetini artırarak cilde parlaklık verir. Ayrıca ciltte yüksek oranda nem etkisi meydana getirir.

Somon DNA nasıl uygulanır?

Somon DNA tedavisi bilimsel olarak cilt altına küçük iğneler verilerek uygulanmaktadır. Uygulama yapılırken ilk önce cilde nemlendirme prosedürleri uygulanır. Cilde uygulanan bu hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenir ve asıl tedavi için bir nevi bir altyapı hazırlanır. Bu aşama ortalama 1-1.5 hafta sürer. Sonrasında somon balığının sütünden üretilen serum deri altına enjekte edilir.

Somon DNA uygulaması ile, UV ışınları ile sigara ve alkol gibi nedenlerden oluşan protein eksiklikleri de ciltte tamamlanır. Bu uygulama sonunda ciltteki ölü deriler canlanır ve zaman ilerledikçe ciltte gençleşmeler, yenileşmeler görülür.

Bu uygulamada ayrıca içisinde bulunan somon balığının sütü sayesinde, cildin ihtiyacı olan farklı vitaminleri de cilde takviye eder. Yani özetle ciltteki vitamin ve protein ihtiyaçlarını karşılayan söz konusu Somon DNA işlemi, cildin gençleşmesini sağlayan uygulamadır.

Somon DNA ne kadar zamanda ve kaç seans uygulanmalıdır?

Somon DNA - genşlik aşısı, 1-3 hafta Aralıklarla, 1 ila 5 seans arası değişen periyotlarla cildinizin ihtiyacına göre uygulanmaktadır.

Somon DNA uygulamasına hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

 • Yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkların tedavisinde,
 • Kuruyan ve nem dengesini kaybeden ciltlerin ihtiyacı olan nemi sağlamak ve cilde nem, parlaklık, ışıltı vermede,
 • Ciltte oluşan akne ve sivilcelerin yara izlerini yok etmek maksatlı,
 • Göz altı morlukların giderilmesinde veya bu göz altına ışıltı vermekte,
 • Sigara, alkol, stres, menopoz, hormonal bozukluklar vs. bağlı sarı ve donuk ciltlerin yenilenmesinde,
 • Boyun ve dekolte bölümlerini gençleştirmede,
 • El üstünde oluşan kırışıklıları giderilmesinde ve gençleştirmede,
 • Vücut çatlaklarının giderilmesinde Somon DNA uygulaması yapılır.

Ayrıca bu uygulama hücre yenileyici olduğundan dolayı somon balığının sütü, cildin sarkmasına da engel olmaktadır. Esneklik kaybını azaltarak göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıkları hafifletir ve bir süre zaman sonra bu kırışıklıkları tamamen yok eder. Bu uygulama klinik olarak ispatlanmıştır ve son derece etkili protokoldür.

Somon DNA uygulaması, ciltte oluşan radyasyon hasarlarını engelleyerek, pürüzsüz sağlıklı ve daha ışıltılı bir cilde kavuşturur.

Somon DNA uygulamasından sonra kişiler, iş ve sosyal hayatlarına ara vermeden devam edebilirler. Sadece, ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşur ancak bu kızarıklık bir gün bile sürmez. Günün yarısında kendiliğinden kaybolur.

Somon DNA uygulaması başka uygulamalarla birlikte uygulanabilir mi?

Somon DNA uygulaması lazer veya RF gibi uygulamalarla birlikte uygulandığı zaman daha çok etkili olur. Ayrıca uygulama, botoks (botolium toksini) öncesi uygulandığı zaman kırışıklıkları giderme sürecini hızlandırır; fakat dolgu ile beraber kullanılması tavsiye edilmez. Uygulama ağrısız bir uygulama olduğundan dolayı anesteziye gerek duyulmaz.  Seanslar 15 veya 20 dakikalık periyotlarla sürer ve bu seans süreleri ayda bir veya iki olarak görülür.

İleri ki zamanlarda ise seans süreleri uzayarak 3 ay da bire inebilir. Bu husus tamamen hastanın cildine ve verdiği reaksiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

Cildinde aşırı yaşlanma ve sarkma olan kişilerde, 15 gün arayla yapılan seanslar daha etkili sonuç vermektedir.

Somon DNA uygulaması hangi durumlarda uygulanmaz? ve Somon DNA Aşısı Kimlere Uygulanamaz?

 • Hamile bayanlarda
 • Kan pıhtılaşması sorunu yaşayan kişilerde,
 • İlaç tedavisi gerekli olan kişilerde veya kalp hastalığında,
 • Kontrol atına alınamayan ve insülin kullanan diyabet hastalarında,
 • Bazı hastalıklardan dolayı felç geçirme riski olanlarda Somon DNA’sı tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA aşısı uygulaması alerjik etkilere yol açmadığı için, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ancak tedbirli olmak adına bazı kişilere uygulanmaması tavsiye edilmektedir.

Somon DNA uygulaması yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama sonrası aspirin vb. gibi kan sulandırıcı ilaç kullanımlardan kaçınılmalıdır. Bu tarz ilaçlar kullanım sonrası morlukların ve ödemin oluşmasına neden olmaktadır. Bunun dışında hiçbir alerji riski taşımaz ve sağlığa zararı bulunmayan son derece güvenilir bir uygulamadır.

Somon DNA uygulamasını kadın erkek fark etmeksizin genç ve olgun tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Somon DNA Uygulamasının Fiyatı nedir?

Somon DNA uygulamasının fiyatı cilt problemlerine göre ve seanslarına göre değişim göstermektedir.

Uygulama sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Somon DNA uygulaması sonunda dikkat edilmesi geren bir şey yoktur. Özellikle bir iki seans da nemlendirme yoğun olduğu için cilde yüz masajı uygulanmalıdır. Bunun dışında yüze uygulama sonrası, ilk 6 saat içinde makyaj yapılması sakıncalıdır.

Güvenilir ve hijyen bakımından temiz olan klinik ortamlarında uygulanan Somon DNA uygulaması, kişiye hiçbir sıkıntı yaşatmamaktadır.

SOMON DNA AŞISI İLE CİLT YAŞLANMASININ ETKİLERİNİ SİLİN

Somon DNA sayesinde hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratılır. Somon DNA yöntemi son dönemde oldukça popüler olmuştur. Somon DNA’sı yöntemi tek başına kullanılabileceği gibi PRP, frkasiyonel lazer, ip uygulamaları, botoks ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilebicek önemli bir anti-aging seçeneği haline gelmiştir.

Somon DNA’sinin verdiği parlaklık, ışıltı ve aydınlık görünüm yanında, cildin sıkılaşması, esnekliğinin artması ve nem kazanması da önemli sonuçlarıdır.