Ankara Mezoterapi Nedir? Mezoterapi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Mezoterapi, ilk 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından estetik ve görsellik amaçlı geliştirilmiş tıbbi bir işlemdir. Birtakım tıbbi yöntemler ile cilt ve cilt altına uygulanır. Enjekte edilecek maddeler kişinin durumuna ve amacına uygun şekilde seçilmeyi müteakip hastaya uygulanır. Son yıllarda sıkça tercih edilen iğneli mezoterapi uygulamasına alternatif olarak iğnesiz mezoterapi geliştirilmiştir. İğnesiz mezoterapi ile artık herhangi bir acı ve ağrı hissetmeden cildinizi yenilemek mümkün olmaktadır.

mezoterapi ankara

Mezoterapi hangi durumlarda kullanılır?

 • Sellülit tedavilerinde
 • Saç dökülmesi tedavilerinde
 • Skar revizyonu, yara izi tedavisinde
 • Yüz gençleştirmede
 • Lokal (bölgesel) yağlanmalarda mezoterapi işlemleri güvenle kullanılabilmektedir.

Mezoterapi kimler için uygun değildir?

 • Gebelerde ve hamilelik riski taşıyanlarda
 • Kanser hastalarında
 • İnsülin bağımlı diabetes mellitus (şeker hastalığı) olanlarda
 • Felç (inme) geçmişi bulunan hastalarda
 • Kan pıhtılaşma bozukluğu olan hastalarda
 • Çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalığı bulunanlarda mezoterapi uygulanmaz.

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Enjeksiyon bölgesinde geçici olmak üzere bazen ezik ve çürükler olabilir. Kullanılan maddeler vücudun dolaşımına karışmadığı için bu tür problemler kalıcı değil, geçicidir.

Mezoterapi nasıl etki eder?

Mezoterapide problemin olduğu bölgeye uygun solüsyonlar hazırlanarak uygulama yapılır. Bu durumda mezoterapi etkenleri lokal olarak etki etmektedir.

Mezoterapi ne zaman cevap verir?

Hastalığın ciddiyetine ve vücut yapısına göre mezoterapinin tepki süresi değişiklik göstermektedir. Bununla beraber genellikle 2 veya 3 seansta sonuç alınmaya başlanır.

Mezoterapi işleminin maliyeti nedir?

İşlemin maliyeti için net bir fiyat vermek son derece sağlıksız bir bilgilendirme olacaktır çünkü mezoterapi yapılacak bölgenin genişliğine, periyodik tekrarına, hastanın durumuna vs. göre bu işlemin maliyeti değişir.

MEZOTERAPİ KULLANIM ALANLARI

Sellülit mezoterapisi

Sellulit, bütün yaş gruplarında; hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen ciltte oluşan dalgalı bir görünümdür. Bu durum genel olarak kişilerin hormon duruma bağlı lenf drenaj sorunu sonrası ortaya çıkar. Sellülit tedavisi, mezoterapi tekniği ile 4-10 haftalık seanslar eşliğinde uygulanarak, ve haftada bir kez uygulamalar ile başarılı sonuçlar alınabilir.

Bölgesel (Lokal) yağlanma

Mezoterapi tekniği bacak, kol, karın ve beldeki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde, liposuction tekniğine alternatif tedavidir. Enjeksiyon alanındaki yağ dokunun yıkılmasını sağlar.

Yara (Skar) tedavisi

Skar ve yaralar, cilt lezyonundan sonra oluşan doku tamiri sürecidir. Doku üzeride oluşan hasarı giderirken bazen o bölgedeki reaksiyona bağlı olarak oluşabilecek nebbe dokularına belirli aralıklarla mezoterapi yapılabilir.

Saç dökülmeleri (Alopesi)

Alopesi saçların dökülerek bölgesel veya tümden azalması veya yok olmasıdır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde oldukça iyi ve sonuçlar alınmaktadır. Hastanın problemine göre mezoterapi seansları seans yapılır.

Cilt gençleştirme (Mezolift)

Mezoterapi yoluyla vitaminler, antioksidanlar ve bağ doku maddeleri cilt içine şırınga ile verilir. Haftalık uygulamalar şeklinde seans tedaviler yapılır. Mesolift oldukça etkili bir anti-aging tedavisidir.