Ankara Lazer Epilasyon nedir? Lazer Epilasyon'da nelere dikkat edilmelidir?

Lazer dediğimiz husus aslında bir ışık enerjisidir, belirli dalga boyunda ışık verir. Lazer ışığı çok kısa sürelerle deriye gönderilir ve bu lazer atışı yapıldığında ışık, kıl gövdesi ve kıl kökü tarafından emilir. Kıl kökünde meydana gelen yüksek ısı, kıl kökünü tahrip eder. Kıl kökü tahrip olunca kıl dökülür ve tekrar bir daha çıkamaz. Lazer ışınının ısıya dönüşmesi ve kıl kökünü tahrip etmesi ile yapılan güvenli bir uygulamadır.

lazer epilasyon fiyatları

Lazer Vücuduma Hasar Verir mi?

Lazer, çoğu zaman radyasyon gibi değerlendirilmekte ve sanki sağlığa zararlı bir uygulamaymış gibi düşünülerek gereksiz yere korkulmaktadır. Halbuki; lazer ile radyasyon arasında hiçbir bağlantı bulunmamaktadır. Lazerin deriye uygulanması sırasında da deri altındaki hiçbir doku veya organlara herhangi bir zarar gözlenmemiştir. HAtta ve hatta, çok güçlü lazer epilasyon cihazlarının ışını bile, ancak kıl kökü seviyesine ulaşılabilir.

İşlemler Acı Verir mi?

Lazer ile kıl kökü tahrip olurken, cımbızla çekildiğinde meydana gelen acının benzeri bir his algılanır.  Vücudun bazı bölgeleri daha duyarlı olduğundan, doğal olarak bazı bölgelerde bu his daha güçlü olabilir.

Lazer Epilasyonda Soğutucu Kullanmak Neden Önemlidir?

Soğutucu, lazer atışı öncesinde, atış sırasında ve sonrasında işlem yapılacak alanı soğutur. Lazer epilasyon işleminde mutlaka soğutucu cihazlar kullanılmalıdır. Ayrıca cildi de rahatlatarak olası kızarıklıkların önüne geçer.

Lazerli Epilasyon Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Lazer, bütün vücuda güvenle uygulanır. Göze çok yakın olduğu için kaş altı dışında; yüz, ense, boyun, göbek, kalça, sırt, omuzlar ve belde uygulandığı gibi göğüs, meme, bikini gibi hassas bölgelerde de uygulanabilir. 

İşlemler Ne Kadar Sürer?

Süre işlem yapılan bölgenin genişliğine göre doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. 

Lazer Epilasyon Fiyatı

Lazer epilasyon fiyatları işlem yapılacak alanın boyutlarına ve kılın yoğunluğuna göre belirlenir. Kılların kaç seansta biteceği kişiye göre değişebileceği için toplam maliyetini önceden belirlemek zordur.

Lazer Epilasyon İşlemi Kaç Seans Gerektirir?

Lazer epilasyonda amaç kılların bir daha çıkmamasını sağlamaktır. Tek bir seansta tüm kökler kalıcı olarak etkilenmez. Bu nedenle, Kıl kökleri büyüme fazına girdikçe, 4-6 hafta aralıklarla seans yapmak gerekir. Gereken seans sayısı bölgeye göre değiştiği gibi, genetik faktörler, yaş, cinsiyet, hormonel faktörler gibi özelliklerinize bağlı olarak da farklılıklar gösterir.

Tedaviden Sonra Deride Ne Gibi Değişiklikler Gözlenir?

İşlem yapılan bölgede kızarma, kabarma ve yanma hissi gibi reaksiyonlar oluşabilir. Bunlar lazer işleminden sonra oluşabilecek beklenen ve çok kısa bir süre sonra kendiliğinden geçen (yaklaşık 30 ila 60 dakika arası gibi) komplikasyonlardır.

 

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?

Belli bir seansın sonuncu seans olup olmadığını anlayabilmek için, son işlemden sonra 1 yıl beklemek gerekebilir. Bir yıl sonra tüy çıkması halinde ise bu sonucun kalıcı olmadığını değil, tedavinin henüz bitmemiş olduğunu gösterir. 

Erkekler İçin Lazer Epilasyon

Epilasyon uygulamalarının bayanlara özgü bir yaklaşım olduğu sanılır, ancak erkekler arasında da epilasyon yaptıran erkek hastalarımız da mevcuttur.

Erkeklerin en sık talep ettiği bölgeler özellikle sırt, omuz, göğüs, boyun- ense ve elmacık kemikleri üstü sakallardır. Erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları kadınlardan çok az farklılık gösterir, temelde etki mekanizması aynıdır.