Kol Germe (Brachioplasty)

Kollarda sarkma ve gevşeme orta yaşı geçmiş kadınlarda sık görülen sorunlardan birisidir. Özellikle aşırı kilo alıp vermede de gözüken bu sorun yaz aylarında kolsuz kıyafetler giyildiğinde daha da dikkat çekici olur. Kollarındaki gevşeme ve sarkmadan çok rahatsız olan hastalara kol germe işlemi yapılabilir.

ankara kol germe

Kol germe, özellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığını gidermeye yönelik cerrahi bir işlemdir. Ameliyatta amaç kolu sadece inceltmek değil, aynı zamanda daha gergin bir hale getirmektir.

Kol germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlara yapılır. Özellikle kilo alıp verme sonrasında dirsek üstünde oluşan gevşeme artar. Bazı cilt tipleri gevşemeye eğilimlidir.

Bu tip hastalarda sorun daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Koltuk altından başlayıp dirseğe doğru inen “L” şeklinde bir kesik yapılır. Genelde sadece deri çıkartılır ve kolun gerginliği arttırılır.

Kolları çok kalın olan hastalarda işleme liposuction da eklenebilir. İşlem ameliyathane şartlarında genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası kollarda üç haftalık hareket kısıtlaması olur. Üçüncü haftadan sonra kolda hareketler başlanır. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.

kol germe ameliyatı fiyatları kol germe estetiği