Dudak Estetiği

Dolgun dudaklar gençliği ve dişiliği çağrıştırır. Dolgun ve diri dudaklar mutlaka daha çekicidir. Güzel bir yüzde gereğinden fazla ince dudaklar varsa mutlaka bir eksiklik vardır, bu da dudakların dolgunlaştırılması ameliyatları ile giderilebilmektedir.

ankara dudak dolgusu

Dudak kalınlaştırmanın abartılı olmamasına, görünümün doğal olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu nedenle de hafif / orta derecede dudak kalınlaştırma ile doğal bir sonuç ve görünüm elde etmek mümkündür.

Dudak Kalınlaştırmada Günümüzde En Çok Kullanılan Yöntemler:

- Yabancı dolgu maddeleri: Hyaluronik asit (Restylane) geçici olarak dudak kenarlarını daha belirginleştirmek için kullanılır, 4-6 ayda bir tekrarlanır. Bu tür dolguların daha kalıcı olanları ve tamamen kalıcı olan ve küçük bir lokal müdahale ile yerleştirilen implantlar da bulunmaktadır.
- Kendi dokusu ile dudak dolgunlaştırma: Yağ enjeksiyonu bu amaçla çok tercih edilir. Alerji vs. yan etkisi yoktur. Tek dezavantajı bazen dudakta enjeksiyon sırasında küçük bir kist oluşabilmesidir. 3-6 ay içinde birkaç kez tekrarlanırsa daha kalıcı sonuçlar elde edilir.
- Dudak doku flepleri: Özellikle genç bayanlarda ve çok kalın dudak talebi olanlarda yağ enjeksiyonu ile birlikte yapılabilir.

Dudak estetiği dudak estetik ameliyatları iyileşme süresi

İyileşme Süresi: Yağ enjeksiyonu ve dudak içinden fleple yapılan dudak kalınlaştırma işlemleri lokal anestezi ile yapılan ve hasta için kolay operasyonlardandır ancak iyileşme süresi diğer estetik operasyonları ile hemen hemen aynıdır.