burun estetigi fiyatlari ankara İçindekiler Sık Sorulan Sorular

Ankara Burun Estetiği (Rinoplasti)

Ankara burun estetiği konusunda sorularınızı bizi arayarak sorabilirsiniz. Burun canlıların soluk alıp verdiği organlardan birisidir. Ayrıca kişinin yüz görünümü açısından en önemli organlarından birisidir. Yüzümüzün dışa yansıyan kapısıdır denilebilir. Bu sebeplerle burun gerek iç yapısı gerekse estetik görünümü ile bir bütün halinde ele alınmalıdır. Burun bölgesinde nefes alıp vermeyi etkileyecek veya dış görünümü bozan bir durum olduğu zaman burun estetiği yaptırmanız uygun olacaktır.

Burun Estetiği Nedir? Ankara’da Burun Estetiği Nerede Yaptırılır?

Ankara Burun estetiği (Rinoplasti) burun bölgesinde gerek doğuştan gerekse de dış etkenlerden ötürü meydana gelen şekil bozukluklarının kişilerin görüntüsünü bozması veya sağlık sorunları meydana getirmesi sebebiyle yapılan düzeltmelerdir. Yapılan estetik işlemler ile burunda meydana gelen deformeler giderilmekte, kişinin yüzüne en uygun burun şekli yapılmaktadır.

Burun estetiği, nam-ı diğer rinoplasti, burunun ırsi olarak veya sonrasında çeşitli darbeler alınması sonucu değişen şeklinin bazı cerrahi müdahaleler ile vücut yapısına uygun hale getirilmesidir. Şeklen düzgün olmayan burunlara küçültme, büyütme ve düzleştirme işlemleri uygulanır. Burun ucundaki şekil bozuklukları özellikle düzgün hale getirilir. Günümüzde en sık görülen burun estetiği ameliyatları, burun kemerinde bulunan tümsek, çukur ve eğriliklerin yüz şekline uygun hale getirilmesini ihtiva eden ameliyatlardır. Ankara burun estetiği konusunda bize danışabilirsiniz.

Ankara burun estetiği ameliyatı çokça yapılmakta ve estetik ameliyatları arasında önemli bir yere sahiptir. Kısaca burun estetiği (rinoplasti), burun bölgesinde meydana gelen şekil bozukluklarının estetik işlemler ile düzeltilmesidir. Ankara’da burun estetiği yapılırken farklı yöntemler kullanılmaktadır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyütebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir. Burun estetiği linkine tıklayarak videolarıma ulaşabilirsiniz.

Burunun şeklini derinin altındaki yumuşak doku, kıkırdak ve kemik dokusu oluşturur. Burun ameliyatını yapabilmek için burun iskeletini oluşturan bütün yapıları düzeltmek gerekir. Burun birbirine çatı gibi bağlanmış iki kemik dokusu tarafından oluşur. Bu dokular oldukça sağlam ve sert yapıdadır. İç kısımlara doğru kemik dokular yerlerini kıkırdak dokulara bırakır. Bu bölgeler daha esnek ve daha yumuşak yapıdadır.

rinoplasti fiyatlari ankara İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Ankara Burun Estetiği Yaptırmanın Sebepleri Nelerdir?

Burun ameliyatı yaptırmak için genellikle 2 sebep vardır. Birincisi sağlık açısından burun bölgesinde sorunu olan, nefes alıp vermekte zorlanan kişilerin rahat nefes alabilmek için yaptırdıkları operasyondur. Diğer sebebi ise görünüm açısından problemi olan kişilerin estetik bir görünüme kavuşmak içindir. Ankara’da burun estetiği ile ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Burun Estetiği ameliyatını estetik görüntüden dolayı yaptırmak isteyen hastaların en sık karşılaştıkları sorunlar ise burun kemerinin yamuk olması, burun kemerinin tümsekli veya çukurlu gözükmesi ve burunun geniş veya dar olması durumlarıdır. Ankara’da burun estetiği (rinoplasti) yaptırmanın başlıca sebepleri şunlardır;

  • Burunda doğuştan gelen şekil veya deforme bozuklukları
  • Burunda sonradan darbeye bağlı oluşan şekil bozuklukları
  • Solunumu güçleştiren, nefes almayı zorlaştıran sebeplerin ortadan kaldırılması
  • Burun ucunu daraltmak veya genişletmek
  • Simetrik olmayan görüntüyü ortadan kaldırmak
  • Kişilerin burunlarında yüz şeklini bozan kötü görüntüyü düzeltmek
  • Burundaki çöküntüleri düzeltmek
  • Kemerli burun yapısını düzeltmek, Burun kemeri görüntüsünü düzeltmek
  • Özellikle kaza sonrası burnu yeniden yapılandırmak.
uygun fiyatlı burun estetiği ankara İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Ankara Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı 3 aşamada yapılmaktadır. Birinci aşama hazırlık aşamasıdır. Bu aşamada öncelikle hasta ile estetik doktorunun yapacağı görüşmeler önemli bir yer tutmaktadır. Hasta ne istediğini iyi bilmeli ayrıca burnu ile ilgili bütün sorunları doktora anlatmalıdır. Bu aşamada gerekli incelemeler yapılarak burun bölgesinde ne sorunlar olduğu tespit edilir. Bu sorunları gidermek için yapılacaklar sıralanır. Ameliyat sonrası nasıl bir burun oluşacağına dair hastaya bilgi verilir. Ayrıca hasta kendisi ile ilgili genel sağlık sorunlarını bu aşamada mutlaka estetik doktoru ile paylaşmalıdır. Hastalar kullandıkları ilaçları, mevcut olan alerjilerini şeker, tansiyon vb. hastalıklarını bu aşamada estetik doktoru ile paylaşmalıdır. Ankara burun estetiği konusunda bize danışabilirsiniz.

İkinci aşama burun ameliyatı safhasıdır. Bu safha bilfiil burun ameliyatının yapıldığı aşamadır. Bu aşamada hasta genel anestezi veya lokal anestezi ile uyuşturulur. Burun ameliyatı süreci hastanın burun yapısına ve istenilen estetik görünüme göre 1 ila 4 saat sürer. Burun deliklerinin olduğu yerden yapılan kesilerle burun eti ve kemik dokusu kaldırılır. Daha sonra burun içi, burun ucu veya kemik doku üzerinde yapılması gerekilen düzeltmeler yapılır. Burun içine destekleyici tampon burun dışına ise destekleyici alçı atel konulabilir. En son burun yerine indirilir ve dikiş atılarak ameliyat sonlandırılır.

Son aşama ise burun ameliyatı sonrası safhasıdır. Ameliyat sonrası yüz bölgesinde morarma ve şişlik oluşabilir. Genellikle hasta bir hafta sonrasında dikişlerin ve tamponların kontrol edilmesi için çağrılır. Bu süre boyunca burun bölgesine gerekli bakımların yapılması gerekmektedir. Burun dokusu hassas olduğundan bu süre boyunca sümkürmemeli burun sert darbelerden korunmalı ve bu bölge ile oynanmamalıdır. Estetik doktoru tarafından verilen iyileştirici ilaçlar alınmalı kremler kullanılmalıdır. İlk iki hafta burunda akıntı olması normaldir. Ankara burun estetiği konusunda bize güvenebilirsiniz.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Ankara Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun ameliyatı sonrası ilk gece genelde hastanede kalmanız uygundur. Bazı durumlarda eve gitmek de mümkün olabilir. Operasyon sonrası anestezi etkisi geçmeye başlayınca ağrı hissedebilirsiniz. Bu esnada ağrı kesini serum ve haplarla ağrı eşiği azaltılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı sonrası yüz bölgesinde şişlik olması normaldir. Bu şişlikler genellikle iki hafta içerisinde geçecektir. Ancak burun şeklinin tam olarak ortaya çıkması yaklaşık 1 yıllık zamanı bulacaktır. Ankara’da burun estetiği ameliyatı olmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burun estetiği operasyonu sonrası en az bir hafta hastanın işe gitmemesi ve evde dinlenmesi gerekmektedir. Özellikle fiziksel aktivite gerektiren işlerde çalışanların bu kurala kesin uyması gerekmektedir. Ayrıca 1.5-2 ay boyunca spor aktivitelerinden uzak durulması gerekmektedir.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Rinoplasti Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti) açık, kapalı ve yarı açık burun estetiği olmak üzere üç çeşittir. Yarı açık ve kapalı burun estetiği ameliyatlarında kesi ve dikişin olmaması ve deri üzerinde bir işlem yapılmaması hastanın iyileşme süresini hızlandırmaktadır. Fakat açık burun estetiği uygulandığında kıkırdak anomalileri ve asimetrileri daha iyi gözlemlenir. Bu da burun ameliyatının gidişatını olumlu yönde etkilemektedir. Açık burun estetiği yönteminde columella denilen bölgede kesi ve dikiş işlemi uygulanır. Bu üç yöntemden hangisinin seçileceğine ameliyatı yapacak estetik cerrahı karar verir. Ancak gerektiğinde hastayla fikir teatisinde bulunulur. Ankara burun estetiği(rinoplasti) konusunda bizimle iletişime geçin.

Burun kanadı deliklerinin daraltılması gibi ameliyatlarda dışardan kesi ve dikiş işlemleri uygulanarak burun kanadından bir parça alınır. Burun kanadı deliklerinin daraltılması ameliyat ı bütün yöntemlerde sadece bu şekilde gerçekleştirilir. Bu durumda yapılan burun ameliyatı sonrasında burun kanadıyla yanağın birleştiği noktada iz oluşabilir. Bu iz zaman geçtikçe kaybolacaktır.

Sonuç olarak, günümüz dünyasında teknolojinin de ilerlemesiyle burun estetiğinde esas olan şey hastanın yüzüne uygun olması ve doğallığın korunması olmuştur. İleri teknoloji sayesinde gelişmiş ameliyat teknikleri kullanılarak ve ameliyat öncesi bilgisayar ile gerekli planlamalar yapılarak komplikasyon oranı düşürülmüş ve dolayısıyla hastanın kısa sürede iyileşmesi sağlanmıştır. Ankara burun estetiği ameliyatları ileri teknoloji kullanılarak yapılmaktadır.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Burun Onarımı (Nose Reconstruction) Nedir? Ankara’da Burun Onarımı Nasıl Yapılır?

Burun Onarımı yani, Nose Reconstruction, burun bölgesinde trafik kazalarının neden olduğu doku kaybı, yanma sonucu oluşan hasar, kanserden kaynaklanan cilt hasarı, silah yaralanmaları veya doğuştan gelen problemlerin onarılmasına ve burunun yüz ile uyumlu hale getirilmesine denir.

Birden fazla estetik cerrahi ameliyatı geçirmiş fakat arzu edilen netice alınamamış ve burun çatısı istenilen seviyede olmayan hastalara da burun onarımı(rekonstrüksiyon) gereklidir. Sağlıklı dokular kullanılarak burundaki eksik dokunun onarımı gerçekleştirilir. Doku kaybı küçükse burun bölgesindeki dokulardan, büyükse alın derisi veya yanak bölgesindeki sağlıklı dokulardan faydalanılır. Gerekirse burun çatısını onarmak için kostadan veya kulaktan kıkırdak grefti alınır. Ankara burun estetiği konusunda bize danışabilirsiniz.

Burun rekonstrüksiyonu ameliyatı, genel anestezi kullanılarak yapılır. Küçük doku hasarlarının onarımı lokal anestezi ile yapılır. 1 ila 5 saat arasında değişebilen burun rekonstrüksiyonu ameliyatı sonrası en geç 2 gün sonra hasta taburcu edilir. Ameliyatta özel silikon tampon kullanıldığında bu tamponların çıkarılması 3 haftayı bulmaktadır. Bazen burun onarımının daha iyi gerçekleşmesi için ikinci tamamlayıcı ameliyat yapılır.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Ankara Burun Estetiği (Rinoplasti) ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Ankara Burun estetiği ameliyatı süresi ne kadardır?

Operasyonun durumuna göre 1 ila 4 saat arası sürmektedir. Genellikle 1-1.5 saat arasında operasyonlar bitmektedir.

Estetik Ameliyat esnasında ağrı ya da acı hissedilir mi?

Ameliyat esnasında genel anestezi altında ağrı ya da acı hissedilmez. Anestezi etkisi geçmeye başlayınca hissedilmeye başlar, bu esnada ağrı kesici ilaçlar ve serumlar ile ağrı eşiği azaltılır.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadardır?

Estetik ameliyat sonrası ilk gün hastanede kalmak ve ağrı kesici takviyeler ile ağrıyı azaltmak uygun olan tedavi yöntemidir. 6-7 gün sonrasında hasta kontrol için çağırılır ve kontrolleri yapılır. Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklar 2 hafta içerisinde iyileşecektir. Burnun şeklinin oturması 6 ay ila 1 yıl arasıdır.

Tekrar Burun Estetiği ameliyatı olabilir miyim?

Yapılacak kontrol sonrası hastanın tekrar ameliyat olup olamayacağına estetik doktoru karar verir. Bir önceki ameliyat sonucu olarak oluşan kıkırdak dokunun izin vermesi durumunda tekrar estetik operasyonu mümkündür. Ankara da burun estetiği ameliyatı olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Burun ameliyatı burun delikleri arasında ki bölge kesilerek yapıldığından ameliyat sonrası bu bölgede dışardan çokta belli olmayan bir iz kalır. Bunun dışında burunda başka kesik olmadığı için başka bir iz kalmaz.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Burun estetiği operasyonu öncesi hazırlıklar nelerdir?

Burun estetiği operasyonu öncesinde doktor ile yapılacak kontrollerde yapılacak burun şekline karar verilir. Ameliyattan bir gece önce gece 24.00 dan sonra yeme-içme kesilmelidir. Bir gece öncesinde akşam 24 den sonra bir şey yenilip içilmemesi gerekmektedir. Ayrıca operasyon sonrası yaklaşık 1 hafta ameliyat bölgesine su değmemesi gerekmektedir. Bu sebeple banyo yapmamanız önerilir. Ankara burun estetiği konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Burun ameliyatı sonrası havuza ya da denize girilebilinir mi?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında yaklaşık 3 hafta boyunca denize ya da havuza girilmemesi gerekmektedir. Bu süreden sonra kirli olan denizlere de girilmemesi tavsiye olunur.

Ankara Burun estetiği(Rinoplasti) herkese yapılabilir mi?

Burun estetiği şeker, tansiyon gibi hastalığı olanlara doktorları tarafından verilecek onay sonrasında yapılabilir. 18 yaş altı hastaların burun kemik dokusu gelişimini tamamlamadığından operasyon tavsiye edilmez. Hamilelerde ise operasyon yapmak risklidir.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Operasyon sonrasında ilaç kullanabilir miyim?

Rutin kullandığınız ilaçlarınızı operasyon öncesinde doktorunuza bildirmelisiniz. Bunun sonucunda operasyon sonucunda kullanabileceğiniz ilaçlara doktorunuz karar verecektir. Burun estetiği ameliyatı sonrası ise sadece doktorun vereceği ağrı kesiciler ile kremler kullanılmalıdır. Ankara burun estetiği konusunda sorularınızı yüzyüze sorabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası gözlük kullanabilir miyim?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında gözlük kullanılmamalıdır. Çünkü, gözlüğün daha yeni onarımı yapılan buruna baskı uygulaması yapılan işlemin zayi olmasına sebebiyet verebilir. Gözlük yerine lens kullanılmalıdır. Ameliyattan 6 ay sonra doktorunuzun kontrolü altında gözlük takabilirsiniz.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Ankara Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Burnum Kusursuz Olacak mı?

Burun estetiğinde önemli olan hastanın sağlık sorunlarını çözebilmesi ve isteklerini karşılayabilmesidir. Kusursuz burun diye bir kavram yoktur. Kişi doktor ile yapılacak görüşmede nasıl bir burun istediğini belirtecek ve bu istek doğrultusunda burun estetiği yapılacaktır. Ayrıca kişinin burun bölgesindeki sağlık ve görünüş olarak kusurları giderilecektir. Fakat kemik ve dokular müdahale gördüğünden eskiye oranla daha hassas konuma gelecektir.

Ankara Burun estetiği fiyatları ne kadardır?

Ankara Burun estetiği fiyatları yapılacak ameliyatın nevine ve hastanın durumuna göre belirlenmektedir. Ameliyat öncesinde isteklerinizi doktorunuzla görüşürken bildirmeniz durumunda doktorunuzdan fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. Burun estetiği fiyatları kişinin isteklerine estetik doktorunun kontrollerine, burunda uygulanacak teknik ve işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiği yaptırmak ve Ankara’da burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bunların dışında göğüs büyütme ve göğüs küçültme alanlarında da yazılarımızı okuyabilirsiniz.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.