Ankara Burun Estetiği (Rhinoplasty)

Ankara burun estetiği konusunda sorularınızı bizi arayarak sorabilirsiniz. Burun canlıların soluk alıp verdiği organlardan birisidir. Ayrıca kişinin yüz görünümü açısından en önemli organlarından birisidir. Yüzümüzün dışa yansıyan kapısıdır denilebilir. Bu sebeplerle burun gerek iç yapısı gerekse estetik görünümü ile bir bütün halinde ele alınmalıdır. Burun bölgesinde nefes alıp vermeyi etkileyecek veya dış görünümü bozan bir durum olduğu zaman burun estetiği yaptırmanız uygun olacaktır.

burun estetigi ankara

Burun Estetiği Nedir? Ankara’da Burun Estetiği Nerede Yaptırılır?

Ankara Burun estetiği burun bölgesinde gerek doğuştan gerekse de dış etkenlerden ötürü meydana gelen şekil bozukluklarının kişilerin görüntüsünü bozması veya sağlık sorunları meydana getirmesi sebebiyle yapılan düzeltmelerdir. Yapılan estetik işlemler ile burunda meydana gelen deformeler giderilmekte, kişinin yüzüne en uygun burun şekli yapılmaktadır.

Burun estetiği diğer bir adıyla rinoplasti ise doğuştan gelen veya sonradan herhangi bir darbeye bağlı olarak değişen burun şeklinin çeşitli operasyonlar ile düzeltilmesi demektir. Şekli bozuk olan burun küçültülebilir, büyütülebilir veya düzleştirilebilir. Özellikle burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılabilir. En genel operasyonlar ise burun kemerindeki eğriliklerin, çukurların veya tümseklerin düzeltildiği operasyonlardır. Ankara burun estetiği konusunda bize danışabilirsiniz.

Ankara’da burun estetiği ameliyatı en çok yapılan estetik işlemlerin başında gelmektedir. Kısaca burun estetiği burun bölgesinde meydana gelen şekil bozukluklarının estetik işlemler ile düzeltilmesidir. Ankara’da burun estetiği yapılırken farklı yöntemler kullanılmaktadır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyütebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir. Burun estetiği linkine tıklayarak videolarıma ulaşabilirsiniz.

Burunun şeklini derinin altındaki yumuşak doku, kıkırdak ve kemik dokusu oluşturur. Burun estetiğini yapabilmek için burun iskeletini oluşturan bütün yapıları düzeltmek gerekir. Burun birbirine çatı gibi bağlanmış iki kemik dokusu tarafından oluşur. Bu dokular oldukça sağlam ve sert yapıdadır. İç kısımlara doğru kemik dokular yerlerini kıkırdak dokulara bırakır. Bu bölgeler daha esnek ve daha yumuşak yapıdadır.

burun estetiği ankara

Ankara Burun Estetiği Yaptırmanın Sebepleri Nelerdir?

Burun estetiği operasyonu yaptırmak için genellikle 2 sebep vardır. Birincisi sağlık açısından burun bölgesinde sorunu olan, nefes alıp vermekte zorlanan kişilerin rahat nefes alabilmek için yaptırdıkları operasyondur. Diğer sebebi ise görünüm açısından problemi olan kişilerin estetik bir görünüme kavuşmak içindir. Ankara’da burun estetiği ile ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Burun Estetiği ameliyatını estetik görüntüden dolayı yaptırmak isteyen hastaların en sık karşılaştıkları sorunlar ise burun kemerinin yamuk olması, burun kemerinin tümsekli veya çukurlu gözükmesi ve burunun geniş veya dar olması durumlarıdır. Ankara’da burun estetiği yaptırmanın başlıca sebepleri şunlardır;

  • Burunda doğuştan gelen şekil veya deforme bozuklukları
  • Burunda sonradan darbeye bağlı oluşan şekil bozuklukları
  • Solunumu güçleştiren, nefes almayı zorlaştıran sebeplerin ortadan kaldırılması
  • Burun ucunu daraltmak veya genişletmek
  • Simetrik olmayan görüntüyü ortadan kaldırmak
  • Kişilerin burunlarında yüz şeklini bozan kötü görüntüyü düzeltmek
  • Burundaki çöküntüleri düzeltmek
  • Kemerli burun yapısını düzeltmek, Burun kemeri görüntüsünü düzeltmek
  • Özellikle kaza sonrası burnu yeniden yapılandırmak.
ankara burun onarimi tedavisi

Ankara Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı 3 aşamada yapılmaktadır. Birinci aşama hazırlık aşamasıdır. Bu aşamada öncelikle hasta ile estetik doktorunun yapacağı görüşmeler önemli bir yer tutmaktadır. Hasta ne istediğini iyi bilmeli ayrıca burnu ile ilgili bütün sorunları doktora anlatmalıdır. Bu aşamada gerekli incelemeler yapılarak burun bölgesinde ne sorunlar olduğu tespit edilir. Bu sorunları gidermek için yapılacaklar sıralanır. Ameliyat sonrası nasıl bir burun oluşacağına dair hastaya bilgi verilir. Ayrıca hasta kendisi ile ilgili genel sağlık sorunlarını bu aşamada mutlaka estetik doktoru ile paylaşmalıdır. Hastalar kullandıkları ilaçları, mevcut olan alerjilerini şeker, tansiyon vb. hastalıklarını bu aşamada estetik doktoru ile paylaşmalıdır. Ankara burun estetiği konusunda bize danışabilirsiniz.

İkinci aşama operasyon safhasıdır. Bu safha bilfiil ameliyatın yapıldığı aşamadır. Bu aşamada hasta genel anestezi veya lokal anestezi ile uyuşturulur. Operasyon süreci hastanın burun yapısına ve istenilen estetik görünüme göre 1 ila 4 saat sürer. Burun deliklerinin olduğu yerden yapılan kesilerle burun eti ve kemik dokusu kaldırılır. Daha sonra burun içi, burun ucu veya kemik doku üzerinde yapılması gerekilen düzeltmeler yapılır. Burun içine destekleyici tampon burun dışına ise destekleyici alçı atel konulabilir. En son burun yerine indirilir ve dikiş atılarak ameliyat sonlandırılır.

Son aşama ise operasyon sonrası safhasıdır. Ameliyat sonrası yüz bölgesinde morarma ve şişlik oluşabilir. Genellikle hasta bir hafta sonrasında dikişlerin ve tamponların kontrol edilmesi için çağrılır. Bu süre boyunca burun bölgesine gerekli bakımların yapılması gerekmektedir. Burun dokusu hassas olduğundan bu süre boyunca sümkürmemeli burun sert darbelerden korunmalı ve bu bölge ile oynanmamalıdır. Estetik doktoru tarafından verilen iyileştirici ilaçlar alınmalı kremler kullanılmalıdır. İlk iki hafta burunda akıntı olması normaldir. Ankara burun estetiği konusunda bize güvenebilirsiniz.

Ankara Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat sonrası ilk gece genelde hastanede kalmanız uygundur. Bazı durumlarda eve gitmek de mümkün olabilir. Operasyon sonrası anestezi etkisi geçmeye başlayınca ağrı hissedebilirsiniz. Bu esnada ağrı kesini serum ve haplarla ağrı eşiği azaltılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı sonrası yüz bölgesinde şişlik olması normaldir. Bu şişlikler genellikle iki hafta içerisinde geçecektir. Ancak burun şeklinin tam olarak ortaya çıkması yaklaşık 1 yıllık zamanı bulacaktır. Ankara’da burun estetiği ameliyatı olmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burun estetiği operasyonu sonrası en az bir hafta hastanın işe gitmemesi ve evde dinlenmesi gerekmektedir. Özellikle fiziksel aktivite gerektiren işlerde çalışanların bu kurala kesin uyması gerekmektedir. Ayrıca 1.5-2 ay boyunca spor aktivitelerinden uzak durulması gerekmektedir.

Rinoplasti Nedir?

Burun estetiği operasyonu kapalı, açık veya yarı açık yöntemle yapılabilmektedir. Kapalı ve yarı açık yöntemde deride kesi ve dikiş olmaz iyileşme süresi daha kısadır. Ancak bazı kıkırdak asimetri ve anomalilerini görmek için açık yöntem daha uygun olabilir. Açık yöntemde burun columella kısmında küçük bir kesi ve dikiş yeri olur, zamanla bu iz azalarak belirsizleşir. Açık ve kapalı ameliyat tercihi ihtiyaca göre estetik doktoru ve hasta tarafından birlikte belirlenebilir. Ayrıca dışarıda kesi ve dikiş olmadan kıkırdakların görülebildiği yarı açık yöntem de birçok estetik doktoru tarafından kullanılmaktadır. Ankara burun estetiği konusunda bizi arayın.

Burun kanadı-deliklerinin daraltılması gereken durumlarda burun kanadından bir parça çıkarılması ancak dışarıdan bir kesi ve dikişle mümkün olur. Kapalı veya açık tüm yöntemlerde kanat daraltılması ancak bu şekilde gerçekleşebilir. Ancak kalan küçük iz burun kanadının yanakla birleştiği çukur sahaya gizlenebilir ve zamanla azalarak silikleşir.

Özetle günümüzün estetik anlayışı burun estetiğinde artık doğal ve yüze yakışan bir sonucu gerektirmektedir. İleri teknoloji sayesinde burun estetiği önceden bilgisayar ile planlanabiliyor. Çağdaş ameliyat teknikleri ile komplikasyon oranı çok düşmüş ve iyileşme süresi çok kısalmıştır. Bu durum insanların tatile daha fazla zaman ayırmasını sağlamaktadır. Ankara burun estetiği deyince akla gelen ilk isimlerden olmayı istiyoruz.

Burun Onarımı (Nose Reconstruction) Nedir? Ankara’da Burun Onarımı Nasıl Yapılır?

Burun rekonstrüksiyonu bir onarım cerrahisidir. Genellikle doku kaybı eşlik eden trafik kazaları, cilt kanserleri, yanıklar, ateşli silah yaralanmaları ve doğumsal problemler sonrasında burnun tam veya kısmi kaybı olan durumlarda gerekmektedir.

Bunun dışında bir veya birkaç kez estetik cerrahi yapılmış, tatmin edici sonuç alınamamış ve burun çatısı bozulmuş hastalara da yine burun rekonstrüksiyonu gerekmektedir. Eksik dokunun burundaki yerleşimi, boyutu ve özelliği dikkate alınarak onarım sağlanır. Dokuyu onarmak için diğer sağlıklı dokulardan yararlanılır. Ufak doku kayıplarında burnun kendi dokuları, daha büyük kayıplarda ise yanak ve alın derisi gibi yüzdeki komşu dokular kullanılır. İhtiyaç halinde kıkırdak çatıyı yeniden oluşturmak için kulaktan veya kostadan kıkırdak grefti alınarak kullanılır. Ankara burun estetiği konusunda bize danışabilirsiniz.

İşlem, ameliyathane şartlarında genel anestezi altında yapılır. Burun üzerindeki küçük doku defektlerinin onarımı lokal anestezi altında da yapılabilir. Ameliyat süresi, ameliyatın boyutuna göre 1–5 saat arası sürmektedir. İşlem sonrası 1-2 günlük hastanede yatış olabilir. Burun içi özel silikon tamponlar kullanılabilir. Bu tamponların çıkarılması bazı durumlarda 2-3 haftayı bulabilir. Bazı durumlarda ameliyattan üç hafta sonra, 2. tamamlayıcı ameliyat yapılır. Bu ameliyat ilk ameliyata göre daha kısa olur.

Ankara Burun Estetiği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Ankara Burun estetiği ameliyatı süresi ne kadardır?

Operasyonun durumuna göre 1 ila 4 saat arası sürmektedir. Genellikle 1-1.5 saat arasında operasyonlar bitmektedir.

Estetik Ameliyat esnasında ağrı ya da acı hissedilir mi?

Ameliyat esnasında genel anestezi altında ağrı ya da acı hissedilmez. Anestezi etkisi geçmeye başlayınca hissedilmeye başlar, bu esnada ağrı kesici ilaçlar ve serumlar ile ağrı eşiği azaltılır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ne kadardır?

Estetik ameliyat sonrası ilk gün hastanede kalmak ve ağrı kesici takviyeler ile ağrıyı azaltmak uygun olan tedavi yöntemidir. 6-7 gün sonrasında hasta kontrol için çağırılır ve kontrolleri yapılır. Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklar 2 hafta içerisinde iyileşecektir. Burnun şeklinin oturması 6 ay ila 1 yıl arasıdır.

Tekrar Burun Estetiği ameliyatı olabilir miyim?

Yapılacak kontrol sonrası hastanın tekrar ameliyat olup olamayacağına estetik doktoru karar verir. Bir önceki ameliyat sonucu olarak oluşan kıkırdak dokunun izin vermesi durumunda tekrar estetik operasyonu mümkündür. Ankara da burun estetiği ameliyatı olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Burun ameliyatı burun delikleri arasında ki bölge kesilerek yapıldığından ameliyat sonrası bu bölgede dışardan çokta belli olmayan bir iz kalır. Bunun dışında burunda başka kesik olmadığı için başka bir iz kalmaz.

Burun estetiği operasyonu öncesi hazırlıklar nelerdir?

Burun estetiği operasyonu öncesinde doktor ile yapılacak kontrollerde yapılacak burun şekline karar verilir. Bir gece öncesinde akşam 24 den sonra bir şey yenilip içilmemesi gerekmektedir. Ayrıca operasyon sonrası yaklaşık 1 hafta ameliyat bölgesine su değmemesi gerekmektedir. Bu sebeple banyo yapmamanız önerilir. Ankara burun estetiği konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Ameliyat sonrası havuza ya da denize girilebilinir mi?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında yaklaşık 3 hafta boyunca denize ya da havuza girilmemesi gerekmektedir. Bu süreden sonra kirli olan denizlere de girilmemesi tavsiye olunur.

Ankara Burun estetiği herkese yapılabilir mi?

Burun estetiği şeker, tansiyon gibi hastalığı olanlara doktorları tarafından verilecek onay sonrasında yapılabilir. 18 yaş altı hastaların burun kemik dokusu gelişimini tamamlamadığından operasyon tavsiye edilmez. Hamilelerde ise operasyon yapmak risklidir.

Operasyon sonrasında ilaç kullanabilir miyim?

Rutin kullandığınız ilaçlarınızı operasyon öncesinde doktorunuza bildirmelisiniz. Bunun sonucunda operasyon sonucunda kullanabileceğiniz ilaçlara doktorunuz karar verecektir. Burun estetiği ameliyatı sonrası ise sadece doktorun vereceği ağrı kesiciler ile kremler kullanılmalıdır. Ankara burun estetiği konusunda sorularınızı yüzyüze sorabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası gözlük kullanabilir miyim?

Estetik ameliyat sonrası yapılan değişimler henüz taze olduğundan gözlük kullanmak uygun olmayacaktır. Bunun yerine bir müddet lens kullanmanız önerilir. Gözlük kullanımına ise 6 ay sonra doktorun kontrolü sonrasında başlanabilir.

Ankara Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Burnum Kusursuz Olacak mı?

Burun estetiğinde önemli olan hastanın sağlık sorunlarını çözebilmesi ve isteklerini karşılayabilmesidir. Kusursuz burun diye bir kavram yoktur. Kişi doktor ile yapılacak görüşmede nasıl bir burun istediğini belirtecek ve bu istek doğrultusunda burun estetiği yapılacaktır. Ayrıca kişinin burun bölgesinde ki sağlık ve görünüş olarak kusurları giderilecektir. Fakat kemik ve dokular müdahale gördüğünden eskiye oranla daha hassas konuma gelecektir.

Ankara Burun estetiği fiyatları ne kadardır?

Ankara Burun estetiği fiyatları yapılacak ameliyatın nevine hastanın durumuna göre belirlenmektedir. Ameliyat öncesinde isteklerinizi doktorunuzla görüşürken bildirmeniz durumunda doktorunuzdan fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz.  Burun estetiği fiyatları kişinin isteklerine estetik doktorunun kontrollerine, burunda yapılacak teknik ve işlemlerine göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiği yaptırmak ve Ankara’da burun estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bunun dışında bir veya birkaç kez estetik cerrahi yapılmış, tatmin edici sonuç alınamamış ve burun çatısı bozulmuş hastalara da yine burun rekonstrüksiyonu gerekmektedir. Eksik dokunun burundaki yerleşimi, boyutu ve özelliği dikkate alınarak onarım sağlanır. Dokuyu onarmak için diğer sağlıklı dokulardan yararlanılır. Ufak doku kayıplarında burnun kendi dokuları, daha büyük kayıplarda ise yanak ve alın derisi gibi yüzdeki komşu dokular kullanılır. İhtiyaç halinde kıkırdak çatıyı yeniden oluşturmak için kulaktan veya kostadan kıkırdak grefti alınarak kullanılır.

İşlem, ameliyathane şartlarında genel anestezi altında yapılır. Burun üzerindeki küçük doku defektlerinin onarımı lokal anestezi altında da yapılabilir. Ameliyat süresi, ameliyatın boyutuna göre 1–5 saat arası sürmektedir. İşlem sonrası 1-2 günlük hastanede yatış olabilir. Burun içi özel silikon tamponlar kullanılabilir. Bu tamponların çıkarılması bazı durumlarda 2-3 haftayı bulabilir. Bazı durumlarda ameliyattan üç hafta sonra, 2. tamamlayıcı ameliyat yapılır. Bu ameliyat ilk ameliyata göre daha kısa olur. Bunların dışında göğüs büyütme ve göğüs küçültme alanlarında da yazılarımızı okuyabilirsiniz.