Boyun Bölgesi Germe (Neck Lift)

Alt yüz boyun bölgesinde amaç bollaşmış deriyi gererek fazlasını çıkarmak, deri altındaki kas tabakasını dikişlerle gerginleştirmek, boyundaki fazla yağ dokusunu almak, boyun kaslarını birbirine dikerek gerginleştirmek ve boyun açısını belirginleştirmektir.

boyun germe estetiği ankara

Bu amaçla yüz germe ile boyun germe kombine edilebilir, boyun liposuction’ı, iple boyun askılama işlemleri, gereken hastalarda çene ucu protezleri ve yağ enjeksiyonları uygulanır.

BOYUN GERME

Boyunda dikey bantlar fazla ise ve hindi boynu görünümü varsa çene altından yapılacak kısa bir kesi ile boyun açılır ve boyun adaleleri birbirine dikilir. Bu işlem boyun açısını belirginleştirir. Çene kemiği geride ise çene ucu protezleri ya da yağ enjeksiyonları ile belirginleştirilir. Yüz ve boyundaki deri fazlası kesilerek çıkartılır. İzler kulak önünde, arkasında ve saç içinde gizlenecek şekilde dikilir. Boyun germe ameliyatları ameliyathane ortamında, genel anestezi ya da ağır sakinleştiriciler (sedasyon) altında gerçekleştirilir. Yüz ve boyun germe işlemlerinden sonra hastalar 1 gece hastanede tutulur. Ertesi gün drenler alınır ve hasta taburcu edilir. Şişlik ve morluk bir hafta içerisinde büyük oranda geriler. Dikişler altı gün sonra alınır. Hasta ameliyattan 48 saat sonra banyo yapabilir. Şişlik ve morlukların geçmesi 20 gün sürebilir. Ancak yüzün tam olarak oturması ve son şeklini alması, cilt kalınlığına ve yapılan işlemlere bağlı olarak, üç ayı bulabilir. Tüm yüz ameliyatlarından sonra olduğu gibi, alt yüz gençleştirme işlemlerinden sonra da hastanın 3 ay boyunca kendisini direkt güneşten koruması gerekir.

LIPOSUCTION

Cilt elastikiyeti iyi, yaşı genç hastalarda sadece Liposuction ile boyun inceltilebilir ve boyun açısı belirginleştirilebilir. Alınan yağlar ile çene ucu, çene kenarları doldurularak belirginleştirilebilir, Marionette çizgileri doldurulabilir.

boyun germe ankara

BOYUN ASKILARI

İz istemeyen, cilt elastikiyeti fazla bozulmamış olan hastalarda, boyuna yapılan Liposuction işleminin ardından kulak altından yapılan kısa kesilerden, özel ipler yardımı ile boyun cildi hamak şeklinde asılır. Bu işleme de yağ enjeksiyonları ve çene ucu protezi uygulamaları eklenebilir.

Boyun Liposuction’ı 30 dakika, boyun askıları 30 dakika, yüz ve boyun germe işlemleri ise 2-3 saat kadar sürmektedir. Boyun Liposuction’ı ve askılama sonrası iyileşme süratli olur. Boyuna genellikle bir bandaj uygulanır ve bunun 3 gün kalması gerekir. Hastalar aynı gün evlerine dönebilirler. Aynı gün boyunu ıslatmamak şartı ile banyo yapabilirler. Yüz ve boyun germe işlemlerinden sonra şişlik ve morluklar olacaktır. Morluk ve şişlikler genellikle bir hafta içerisinde geçecektir.